W niedzielę, 28 lipca, na terenach rekreacyjnych przy ul. Grodzieńskiej w Siemiatyczach odbyły się liczne imprezy: VIII Międzynarodowy Festiwal "Kultura bez Granic" i XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza.

Targi, organizowane co roku w ostatnią niedzielę lipca, są wspaniałą okazją do zapoznania się z ofertą firm, usługodawców i rzemieślników różnych branż z Polski i z zagranicy.  Dają możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów. Stoiska wystawców były otwarte już od godz. 10.00 - na miejscu można było zaopatrzyć się w rękodzieło artystyczne, liczne produkty, a także spróbować lokalnych przysmaków. W ramach wydarzenia odbyły się konkursy m.in. na najlepsze stoisko, czy smakołyk targów, a jedną z nagród, za Najciekawsze Stoisko Wystawowe w Kategorii Spożywczej, ufundował Burmistrz Miasta Siemiatycze. W targach uczestniczył zespół pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który na swoim stoisku opowiadał o profilaktyce przeciwudarowej oraz sposobach na zdrowy tryb życia. 

Międzynarodowy Festiwal "Kultura bez granic", odbywający się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur", był szansą, by zapoznać się z bogactwem kultury i tradycji ludowej zespołów pochodzących z różnych regionów świata. Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, turystów, jak i samych zespołów, które chętnie przyjeżdżają, by prezentować swój dorobek na siemiatyckiej scenie. Odbyły się koncerty artystów, m.in. pochodzących z Izraela i Białorusi

W tym roku w trakcie targów, po raz pierwszy odbyły się także Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej. Wszyscy, którzy pojawili się przy amfiteatrze, od rana mogli liczyć na konkursy, pokazy z udziałem sokołów i psów myśliwskich, rzeźbienie piłą motorową, pokazy kulinarne, ale także, nie lada gratkę dla miłośników lasu i kultury łowieckiej - występ zespołu sygnalistów. Na miejscu zapewniona będzie strefa relaksu, gdzie na wygodnych leżakach i kocach będzie można odpocząć w trakcie wydarzenia.

 

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego stoiska:

 

g1 g2 g3