Wróciły Dni Miasta! W Kętrzynie świętowanie trwało od 5-7 lipca 2019 r. To były trzy dni pełne muzyki, humoru oraz atrakcji dla najmłodszych.

Placu Zabaw przy ul. Kajki zamienił się w miasteczko zapełnione atrakcjami dla rodzin, nie zabrakło dmuchanych zamków i trampolin, waty cukrowej, namiotów tematycznych, w tym namiotu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku; wszystko dostępne bezpłatnie od godziny 14-tej do 20-ej. Wieczorem odbyły się do kętrzyńskiego amfiteatru na muzyczną ucztę w towarzystwie najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej estrady. 

5 lipca 2019 r. obchody Dni Miasta rozpoczął kolorowy korowód mieszkańców, który wyruszył z parkingu przy rondzie Jana Pawła II i przeszedł ulicami miasta do kętrzyńskiego amfiteatru gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie obchodów Dni Kętrzyna. W piątek mieszkańcy Kętrzyna rozpoczęli wspólną zabawę w amfiteatrze o godzinie 19.00 koncertem polskiego zespołu bigbitowego Czerwone Gitary, który od blisko 55-ciu lat wzrusza nas swoimi piosenkami, a ich przeboje jak chociażby : "No bo ty się boisz myszy", "Ciągle pada", "Płoną góry, płoną lasy" śpiewa już trzecie pokolenie Polaków .

Kolejną gwiazdą piątkowego koncertu był Andrzej Piaseczny, charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem ,który w ciągu kilku lat stał się czołową postacią krajowej sceny muzycznej. Dziś Andrzej Piaseczny należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w szeroko pojętej muzyce pop. Gospodarzami piątkowego wieczoru, byli Grzegorz Halama oraz Mariusz Korpoliński, którzy również towarzyszyli nam w sobotni wieczór .

Tego dnia na scenie królowali min. Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem, oraz zespół HAPPYSAD ,który powstał w 2001 roku w Skarżysku - Kamiennej i od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Nie mamy wątpliwości, że był to występ gorąco przyjęty przez kętrzyńską publiczność. Niedziela natomiast przebiegła bardzo rodzinnie. Rozpoczęliśmy ją o godz.16.00 propozycją dla najmłodszych mieszkańców Kętrzyna - muzycznym Show dla dzieci w wykonaniu grupy Tulinki Band Show . Tulinki, czyli śpiewające pluszowe gwiazdy z telewizji, które jeżdżą po Świecie, zawitają do Kętrzyna aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi tulinkowe nutki. Obchody Dni Miasta zakończy muzyczno-taneczne show w wykonaniu Stefano Terrazzino, włoskiego tancerza, aktora i wokalisty, który przybliży nam kulturę włoską i podzieli się radością płynącą z tańca i muzyki. 

Dni Kętrzyna były świetną okazją na integrację mieszkańców, a także zapewniły moc atrakcji wszystkim osobom niezależnie od wieku. 

 

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego stoiska:

 

g1 g2 g3