consectetur adipiscing

Szanowni Państwo, 

 

W dniu 23.11.2019 r. odbędzie się w Augustowie konferencja edukacyjna nt

 

„Udar mózgu - problem interdyscyplinarny ”

 

na którą serdecznie zapraszamy.

 

Celem konferencji jest zwiększenie oddziaływania profilaktyki pierwotnej i wtórnej   w zakresie chorób naczyniowych mózgu oraz upowszechnienie wiedzy  na temat leczenia udarów mózgu w Polsce. 

 

Konferencja organizowana jest przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku oraz Podlaski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie w ramach projektu „Postaw na profilaktykę – Program Profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych w województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim”.

 

Wykłady prezentowane na konferencji:

1. „Problemy psychiczne w organicznych uszkodzeniach mózgu” prowadzący: dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz

2. „Nadciśnienie tętnicze, niewydolność nerek jako czynniki ryzyka chorób naczyń  mózgowych” prowadzący: dr hab. n. med. Tomasz Hryszko

3. „Otępienia o etiologii naczyniopochodnej”  prowadzący: dr n. med. Dorota Maria Halicka    

4. „Specyfika patologii i terapii chorób w starości” prowadzący: dr hab. n. med. Zyta Beata Wojszel

5. „Leczenie udaru mózgu- sytuacja w województwie  podlaskim” prowadzący: prof. dr hab. n. med. Alina Kułakowska.

 

Zaproszenie zawierające program konferencji  wraz z formularzem zgłoszeniowym  przekazuję w załączeniu.

Za udział w konferencji przyznane będą punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W celu potwierdzenia uczestnictwa prosimy o przesłanie do dnia 15 listopada 2019 r. formularza zgłoszeniowego mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt telefoniczny (85/831 87 65). 

 

W załączeniu przekazujemy zaproszenie oraz formularz zgłoszeniowy.  word

zaproszenie 29 09 2018s

consectetur adipiscing

Szanowni Państwo, 

 

Mamy  zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję edukacyjną realizowaną w ramach projektu:

 

„Postaw na profilaktykę – Program Profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych w województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim”

 

organizowaną przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku oraz Podlaski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie, która odbędzie się

 

29 września 2018 r. w Augustowie, Hotel Warszawa ul. Zdrojowa 1

 

Celem konferencji jest zwiększenie oddziaływania profilaktyki pierwotnej i wtórnej  w zakresie chorób naczyniowych mózgu oraz upowszechnienie wiedzy  na temat leczenia udarów mózgu w Polsce. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Za udział w konferencji przyznane będą punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. 

W celu potwierdzenia uczestnictwa prosimy o przesłanie do dnia 20 września 2018 r. formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej projektu www.naczyniamozgowe.pl lub kontakt telefoniczny (85/831 87 65) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W załączeniu przekazujemy zaproszenie oraz formularz zgłoszeniowy. pdf icon word

zaproszenie 29 09 2018s

W ramach działań informacyjno - promocyjnych kierowanych do mieszkańców województw warmińsko – mazurskiego, mazowieckiego oraz podlaskiego Uniwersytecki Szpital Kliniczny będzie uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

 

XVII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki; Stadion Miejski; Białystok 25.05.2019
40. Dni Bielska Podlaskiego; Międzynarodowy Jarmark Jagielloński; Bielsk Podlaski 01.06.2019
Dni Ostrowi Mazowieckiej; Mazowiecki Jarmark Księżnej Anny; Ostrów Mazowiecka 08.06.2019
Festyn Zielone Światki; ul. Antoniuk Fabryczny 13; Białystok 09.06.2019
Dni Kętrzyna; ul. M.Kajki 2; Kętrzyn 06.07.2019
XIV Międzynarodowe Siemiatyckie Targi Pogranicza; ul. Plac Jana Pawła II 14; Siemiatycze 28.07.2019
Podlaskie Święto Chleba; Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka; ul. Pałacowa 5; Ciechanowiec 11.08.2019

 

W ramach imprez będziemy przeprowadzać podstawowe badania, promować profilaktykę oraz nakłaniać do uczestnictwa w programie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

consectetur adipiscing

W dniach 7-8.09.2018 odbędzie się III cykl warsztatów dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w ramach projektu „Postaw na profilaktykę – Program Profilaktyki Chorób Naczyń Mózgowych w województwach mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim”. Podobnie do przeprowadzonych części warsztaty zostaną zrealizowane w siedzibie Akademii Supraskiej. Szkolenia mają na celu przygotowanie personelu do prowadzenia konsultacji edukacyjnych w zakresie chorób naczyń mózgowych, znajomości metod diagnostycznych oraz dostępnych badań z uwzględnieniem ich właściwego doboru. Ponadto szkolenia pomogą podnieść umiejętności leczenia oraz terapii i profilaktyki wtórnej u chorych, a także zwiększyć umiejętności prowadzenie procesu rehabilitacji osób z chorobami naczyń mózgowych właściwej komunikacji z chorym.